Strategie

Máte rádi "strategie"? Nebo byste rádi svou ratolest vzdělali v dějepise nebo zeměpise a myslíte, že právě počítačové hry by Vám s tím mohly pomoci? Určitě jde o dobrý nápad, rčení škola hrou se praktikuje už po několik staletí a slaví velké úspěchy.  

Strategie se zaměřením na historii ale nejsou jen o Total War, slyšeli jste o Age of Empires nebo Empire Earth? Pravděpodobně ano, tyto série se hrály už před dobrými deseti patnácti lety a jejich novější verze rozhodně nic neztratily na lesku a slávě svých předchůdců.

V čem spočívá strategická počítačová hra? Principem je těžba surovin (zlato, dřevo, kamení, drahé kovy, plyn a tak podobně), které směňujete v různém poměru za vojenské či civilní jednotky, které se buďto pustí s bojovým pokřikem do nepřátel nebo budou těžit suroviny ve velkém pro větší prosperitu vaší rozpínající se říše. Víc dělníků víc vytěží, ale nechystá se zrovna útok soupeře? Stavte obranné věže, Siege tank nebo kulometná hnízda.

Znáte sérii Red Alert od společnosti Command and Conquer? Studená válka ještě jednou - a tentokrát na počítači! Legendární Red Alert, který zahájil doslova novou epochu PC hraní, pokračuje již svou třetí verzí. Red Alert 3 přinesl kromě tradičních soupeřících stran - Sovětů a Američanů i Japonce, kteří přinášejí nejen nové jednotky, ale i sympatickou agentku Yuriko, jež je vlastně ekvivalentem americké válečnice Tanji z druhé série této hry.

A pozor! Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nejde jen o bezduché střílečky, termín strategie v sobě skrývá mnohem hlubší význam. Musíte promýšlet, taktizovat, ustupovat v případě potřeby nebo dobývat nejrůznější kóty, které pak budete zuřivě bránit do poslední kapky krve. I o tom jsou totiž strategické počítačové hry, jejichž popularita asi nikdy nevymře.

Ať už jde o bájné elfské lučištníky, paladiny, kouzelníky nebo orky - nebo máte raději odraz historické reality v podobě legionářů, rytířů a mušketýrů, strategické počítačové hry zaujmou prakticky každého, kdo má v sobě alespoň špetku dětské hravosti. Samozřejmě - sto lidí, sto chutí - takže vám strategie určitě příliš vonět nemusí. Ale proč je alespoň neochutnat?
 

Navštivte také

Doména www.futuregames.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 35069 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.futuregames.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář